Soccer Match Results - 12/01/2019


Africa: CAF Confederation Cup Enugu Rangers 1 - 3 Pyramids RSB Berkane 3 - 0 Esae Motema Pembe 1 - 1 Zanaco Bidvest Wits 0 - 0 Horoya Al-Nasr 1 - 1 Djoliba San-Pedro 0 - 0 Paradou AC Hassania Agadir 2 - 0 Enyimba

Argentina: Federal A Tournament Def. de Pronunciamiento 2 - 1 Boca Unidos Club Atlético Güemes 3 - 0 Chaco For Ever Sportivo Las Parejas 0 - 0 Crucero del Norte San Martín Formosa 2 - 0 Unión Sunchales Sarmiento Resistencia 1 - 1 Sportivo Belgrano Juventud Unida G. 2 - 0 Gimnasia Concepción Huracán Las Heras 0 - 0 Sol de Mayo Olimpo 2 - 0 Sportivo Desamparados Deportivo Madryn 4 - 1 Juventud Unida Univ. Estudiantes de San Luis 0 - 2 Circulo Deportivo Sportivo Peñarol 0 - 0 Camioneros RG Ferro Carril Oeste LP 1 - 3 Villa Mitre Cipolletti 1 - 2 Deportivo Maipú JJ Urquiza 3 - 1 Colegiales Los Andes 1 - 0 San Miguel Flandria 0 - 0 Comunicaciones Deportivo Armenio 0 - 3 Acassuso Almirante Brown 0 - 0 Talleres Remedios Fénix 1 - 0 UAI Urquiza Deportivo Morón 1 - 3 Estudiantes Río Cuarto Barracas Central 2 - 1 Nueva Chicago Agropecuario 3 - 0 Guillermo Brown Instituto 2 - 1 Almagro Defensores de Belgrano 2 - 1 Tigre San Lorenzo 2 - 0 Patronato Vélez Sarsfield 3 - 1 Colón Newell's Old Boys 2 - 3 River Plate Godoy Cruz 0 - 5 Talleres de Córdoba

Armenia: Premier League Lori 8 - 0 Yerevan Ararat-Armenia 0 - 0 Urartu Alashkert 1 - 1 Pyunik

Australia: A-League Western United 0 - 2 Sydney Adelaide United 1 - 2 Wellington Phoenix

Austria: Bundesliga LASK 0 - 4 Rapid Wien Rheindorf Altach 2 - 1 Wolfsberger AC Admira 1 - 1 Salzburg

Azerbaijan: Premyer Liqa Sebail 0 - 0 Neftçi

Belarus: Premier League Energetyk-BDU 5 - 3 Dnyapro Torpedo BelAZ 1 - 2 BATE Dinamo Minsk 1 - 3 Dinamo Brest Vitebsk 0 - 2 Slavia Isloch 1 - 1 Minsk Shakhtyor 1 - 0 Gorodeya Slutsk 2 - 1 Neman Grodno

Belgium: First Division A Standard Liège 2 - 1 Cercle Brugge Kortrijk 0 - 2 Gent KV Oostende 3 - 2 Anderlecht Union Saint-Gilloise 0 - 2 Beerschot-Wilrijk

Bolivia: LFPB Bolívar 3 - 0 Always Ready Jorge Wilstermann 7 - 1 Club Destroyers Oriente Petrolero 2 - 1 Blooming Sport Boys 4 - 0 Aurora Nacional Potosí 0 - 4 The Strongest

Bosnia Herzegovina: Premier Liga Celik 1 - 2 Borac Banja Luka Siroki Brijeg 4 - 0 Zvijezda '09 Brgule Radnik Bijeljina 0 - 1 Velez

Brazil: Serie A Grêmio 3 - 0 São Paulo Atlético Mineiro 2 - 1 Corinthians Palmeiras 1 - 3 Flamengo Santos 2 - 0 Chapecoense Avaí 1 - 1 Fluminense Goiás 1 - 2 Fortaleza CSA 1 - 2 Bahia

Bulgaria: First League CSKA Sofia 0 - 0 Ludogorets Lokomotiv Plovdiv 0 - 0 Arda Vitosha Bistritsa 1 - 1 Dunav

Cameroon: Elite ONE Canon 3 - 0 Cotonsport Union Douala 0 - 3 UMS de Loum Panthère 0 - 0 Eding Sport Feutcheu 1 - 1 Dragon de Yaounde APEJES Academy 0 - 0 Avion Academy Colombe 3 - 1 Young Sport Academy PWD 0 - 0 Bamboutos Tonnerre 1 - 0 Stade Renard Fovu Club 1 - 1 Fortuna Mfou

China: CSL Dalian Yifang 2 - 0 Beijing Renhe Henan Jianye 1 - 0 Guangzhou R&F Wuhan Zall 1 - 2 Hebei CFFC Guangzhou Evergrande 3 - 0 Shanghai Shenhua Shanghai SIPG 6 - 0 Shenzhen Jiangsu Suning 2 - 0 NagaWorld Tianjin Teda 2 - 0 Chongqing Dangdai Lifan Beijing Guoan 3 - 2 Shandong Luneng

Colombia: Primera B Cortuluá 0 - 0 Boyacá Chicó

Costa Rica: Primera División Alajuelense 3 - 0 San Carlos Deportivo Saprissa 1 - 1 Herediano

Croatia: 1. HNL Hajduk Split 0 - 4 Rijeka Croatia Zmijavci 4 - 0 Cibalia Rudeš 0 - 0 Dinamo Zagreb II

Cyprus: 1. Division Apollon 4 - 1 Nea Salamis Pafos 0 - 1 Doxa

Czech Republic: Czech Liga Viktoria Plzen 1 - 0 Bohemians 1905 Mladá Boleslav 3 - 1 Teplice Slavia Praha 2 - 0 Karviná Jablonec 0 - 1 České Budějovice

Denmark: Superliga Copenhagen 2 - 1 Brøndby AaB 1 - 1 Hobro Randers 3 - 0 SønderjyskE Horsens 2 - 1 OB Esbjerg 1 - 2 AGF

Ecuador: Liga Pro Aucas 1 - 3 LDU Quito Delfin 2 - 1 Macará

England: FA Cup Blackpool 3 - 1 Maidstone United Crawley Town 1 - 2 Fleetwood Town Northampton Town 3 - 1 Notts County Peterborough United 3 - 0 Dover Athletic Exeter City 2 - 2 Hartlepool United Gillingham 3 - 0 Doncaster Rovers Rochdale 0 - 0 Boston United Bristol Rovers 1 - 1 Plymouth Argyle Coventry City 1 - 1 Ipswich Town Tranmere Rovers 5 - 1 Chichester City Leicester City 2 - 1 Everton Manchester United 2 - 2 Aston Villa Norwich City 2 - 2 Arsenal Wolverhampton Wanderers 1 - 1 Sheffield United

France: Ligue 1 Nantes 2 - 1 Toulouse Rennes 2 - 1 Saint-Etienne

Germany: 2. Bundesliga Heidenheim 1 - 0 Greuther Fürth Darmstadt 98 1 - 3 Arminia Bielefeld Sandhausen 2 - 1 Stuttgart Ingolstadt 1 - 1 Meppen Unterhaching 2 - 3 1860 München Borussia M'gladbach 4 - 2 Freiburg Wolfsburg 2 - 3 Werder Bremen Rot-Weiß Walldorf 2 - 2 Barockstadt Fulda-Lehn. Jahn Regensburg II 7 - 2 Pullach Paloma 1 - 2 Victoria Hamburg Teutonia Ottensen 3 - 2 Dassendorf Buchholz 4 - 3 Bramfelder SV Rugenbergen 2 - 2 Süderelbe Barmbek-Uhlenhorst 1 - 1 Osdorf Union Tornesch 2 - 5 Hamburger SV III Niendorfer TSV 2 - 0 Curslack-Neuengamme Concórdia 1 - 1 Sasel Cronenberger SC 0 - 1 Schonnebeck Straelen 4 - 2 SF Baumberg Kray 1 - 2 Hilden Schwarz-Weiß Essen 2 - 3 Kleve Meerbusch 4 - 2 SF Niederwenigern FC Bocholt 4 - 0 Union Nettetal SC Velbert 0 - 3 TVD Velbert TuRU 1880 Düsseldorf 1 - 0 SSVg Velbert Monheim 2 - 3 Germania Ratingen Paderborn 07 II 5 - 0 Wiedenbrück Sportfreunde Siegen 2 - 2 Schermbeck Hammer SpVg 1 - 2 Westfalia Herne Rot Weiss Ahlen 1 - 2 Holzwickeder SC Erndtebrück 1 - 1 Preußen Münster II Meinerzhagen 6 - 1 Eintracht Rheine Gütersloh 3 - 0 Westfalia Rhynern ASC Dortmund 1 - 2 Kaan-Marienborn VfL Oldenburg 2 - 2 Eintracht Celle FT Braunschweig 1 - 1 Bersenbrück Eintracht Northeim 2 - 1 Wolfenbüttel Spelle-Venhaus 4 - 1 Kickers Emden Heeslinger SC 1 - 0 TB Uphusen Borussia Hildesheim 6 - 2 Arminia Hannover Hansa Rostock II 3 - 0 Ludwigsfelde Tasmania Berlin 1 - 5 CFC Hertha 1. FC Merseburg 1 - 3 Carl Zeiss Jena II Hohenstein-Ernstthal 2 - 1 Einheit Rudolstadt FC Grimma 0 - 1 Luckenwalde Todesfelde 3 - 0 Frisia 03 Risum-Lindholm Eckernförder SV 1 - 3 Preußen Reinfeld Schwachhausen 4 - 0 Hastedt Union Bremen 1 - 1 Hemelingen Habenhauser FV 2 - 2 SFL Bremerhaven Leher TS 1 - 5 Geestemünde Hürth 2 - 0 SV Breinig Borussia Freialdenhoven 0 - 0 Eilendorf Viktoria Arnoldsweiler 2 - 2 Hennef 05 Frechen 2 - 0 FC BW Friesdorf Siegburger SV 0 - 2 Düren Merzenich Deutz 1 - 4 Wegberg-Beeck VfL Vichttal 0 - 0 Wesseling-Urfeld Fortuna Köln II 1 - 1 Pesch Köln II 1 - 1 Borussia M'gladbach II Eintracht Norderstedt 0 - 0 St. Pauli II Havelse 2 - 2 Jeddeloh VfB Oldenburg 1 - 1 HSC Hannover Kickers Offenbach 3 - 1 Freiburg II TuS RW Koblenz 1 - 4 Mainz 05 II Lichtenberg 0 - 2 Energie Cottbus Germania Halberstadt 0 - 2 Auerbach Union Fürstenwalde 3 - 1 Optik Rathenow Bischofswerdaer FV 2 - 2 ZFC Meuselwitz Wacker Nordhausen 0 - 1 Viktoria Berlin

Greece: Football League Thesprotos 0 - 1 Egaleo Diagoras 0 - 0 Olympiakos Volos Ionikos 2 - 0 Triglia FC Xanthi 1 - 0 Atromitos Aris Women 1 - 1 Lamia Olympiakos Piraeus 1 - 1 PAOK Panathinaikos 1 - 0 Asteras Tripolis

Guatemala: Liga Nacional Santa Lucia 1 - 0 Malacateco Comunicaciones 1 - 1 Antigua GFC Cobán Imperial 1 - 0 Iztapa Guastatoya 2 - 0 Xelajú Deportivo Sanarate 2 - 0 Mixco UPNFM 2 - 2 Marathón

Hungary: NB I Kaposvári Rákóczi 2 - 3 Ferencvaros Ajka 1 - 4 Békéscsaba Budafoki MTE 0 - 0 Siófok Nyíregyháza Spartacus 2 - 0 Csákvári TK Vasas 3 - 0 Budaörs Kazincbarcika 0 - 3 Dorogi Tiszakécske 0 - 3 Soroksár SC Győri ETO 2 - 1 Szombathelyi Haladás

India: I-League Churchill Brothers 3 - 0 Minerva Punjab Chennai City 1 - 0 TRAU Kerala Blasters 2 - 2 Goa

Indonesia: Liga 1 Arema 1 - 1 Kalteng Putra

Italy: Serie A Hellas Verona 1 - 3 Roma Internazionale 2 - 1 SPAL Juventus 2 - 2 Sassuolo Lazio 3 - 0 Udinese Napoli 1 - 2 Bologna Parma 0 - 1 Milan Perugia 3 - 1 Pescara Trapani 1 - 0 Chievo Virtus Entella 2 - 0 Juve Stabia Alessandria 1 - 3 Robur Siena Carrarese 3 - 2 Pro Vercelli Giana Erminio 1 - 2 AlbinoLeffe Gozzano 0 - 2 Lecco Novara 1 - 1 Pianese Olbia 0 - 3 Monza Pistoiese 1 - 1 Arezzo Pontedera 2 - 2 Pergolettese Renate 1 - 1 Pro Patria Fano 0 - 1 Fermana Carpi 1 - 0 Triestina FeralpiSalò 2 - 2 Cesena Gubbio 0 - 0 Calcio Padova Imolese 1 - 1 Sambenedettese Modena 3 - 1 Vis Pesaro Reggiana 2 - 2 Piacenza Südtirol 0 - 1 Vicenza Virtus Casertana 1 - 3 Paganese Catanzaro 1 - 3 Ternana Cavese 2 - 2 Bisceglie Monopoli 3 - 0 Virtus Francavilla Potenza Calcio 1 - 0 Picerno Rende 0 - 3 Bari FC Rieti 1 - 4 Catania Sicula Leonzio 2 - 7 Vibonese Teramo 0 - 3 Reggina Viterbese Castrense 0 - 1 Avellino Chieri 2 - 1 Ligorna Caronnese 2 - 3 Lucchese Fezzanese 0 - 2 Bra Fossano 3 - 2 Ghivizzano Borgo Mozzano Lavagnese 0 - 3 Vado Prato 2 - 0 Casale Savona 1 - 2 Sanremese Seravezza 3 - 3 Real Forte Querceta Caravaggio 1 - 1 Seregno Castellanzese 0 - 3 Brusaporto Folgore Caratese 2 - 0 Virtus Bolzano Inveruno 4 - 3 Villa Valle Legnano 2 - 1 Virtus Ciserano Bergamo Levico 3 - 0 Arconatese Bustese Milano City 2 - 2 Dro Alto Garda Nibionnoggiono 1 - 1 Tritium Ponte San Pietro 0 - 1 Pro Sesto Scanzorosciate 1 - 0 Sondrio Adriese 3 - 1 Cartigliano Ambrosiana 3 - 0 Mestre Belluno 4 - 1 Chions Campodarsego 3 - 0 Legnago Salus Cjarlins Muzane 1 - 2 Montebelluna Luparense 2 - 1 Caldiero Terme Tamai 2 - 0 Este Clodiense 2 - 2 Villafranca Vigasio 1 - 2 Delta Porto Tolle Crema 0 - 1 Fiorenzuola Fanfulla 1 - 1 Savignanese Forlì 3 - 0 Breno Lentigione 0 - 0 Ciliverghe Mantova 1 - 1 Correggese Mezzolara 0 - 0 Progresso Sasso Marconi 1 - 0 Alfonsine Franciacorta 2 - 4 Calvina Vigor Carpaneto 0 - 2 Sammaurese Albalonga 3 - 4 Sangiovannese Montevarchi Calcio 3 - 0 Aglianese Bastia Calcio 2 - 3 Nuova Monterosi Città di Foligno 2 - 3 Flaminia Ponsacco 0 - 4 Scandicci San Donato Tavarnelle 4 - 0 Pomezia Sporting Trestina 0 - 0 Gavorrano Tuttocuoio 1 - 1 Cannara Grosseto 3 - 0 Grassina Porto Sant'Elpidio 1 - 4 Matelica Calcio Avezzano 1 - 1 Real Giulianova Città di Campobasso 3 - 0 Recanatese Jesina 5 - 1 Atletico Pineto 1 - 4 Montegiorgio San Nicolò 3 - 2 Chieti Tolentino 1 - 1 Cattolica Vastese 2 - 1 Olympia Agnonese Vastogirardi 1 - 1 Sangiustese Ladispoli 1 - 1 Portici Aprilia 1 - 3 Città di Anagni Ostia Mare 1 - 1 Lanusei Budoni 1 - 0 Pro Calcio Tor Sapienza Latte Dolce 2 - 0 Cassino Trastevere 3 - 1 Latina Turris 1 - 1 Arzachena Vis Artena 2 - 2 Muravera Agropoli 0 - 1 Audace Cerignola Bitonto 0 - 0 Foggia Città di Fasano 2 - 0 Taranto Fidelis Andria 1 - 1 Sorrento Francavilla 0 - 1 Casarano Gelbison 0 - 0 Grumentum Gladiator 1 - 3 Brindisi Gravina 2 - 2 Nocerina Team Altamura 2 - 2 Nardò Castrovillari 2 - 0 Licata Acireale 2 - 0 Corigliano Calabro Giugliano 0 - 1 Palermo Marina di Ragusa 1 - 1 Roccella Marsala 1 - 3 Cittanovese Messina 1 - 0 Nola 1925 Palmese 0 - 2 Savoia San Tommaso 0 - 2 FC Messina Troina 2 - 1 Biancavilla

Japan: J2 League Omiya Ardija 0 - 2 Montedio Yamagata Tokushima Vortis 1 - 1 Ventforet Kofu

Kenya: KPL Western Stima 1 - 1 Sofapaka Tusker 1 - 0 Bandari Zoo Kericho 3 - 0 Kisumu All Stars

Macedonia: First League Borec 1 - 0 Renova Rabotnicki 1 - 1 Sileks Skendija 79 4 - 0 Shkupi Akademija Pandev 0 - 3 Vardar

Malawi: Super League Nyasa Big Bullets 4 - 0 Blue eagles Malawi Kamuzu Barracks 0 - 1 Silver Strikers Dwangwa United 0 - 2 Be Forward Wanderers Chitipa United 2 - 0 Mlatho Mponela TN Stars 1 - 1 Moyale Barracks

Mexico: Liga MX León 1 - 2 Morelia Querétaro 2 - 3 Necaxa

Montenegro: First League Podgorica 2 - 0 Zeta Rudar 3 - 2 Kom Iskra 1 - 2 Petrovac Sutjeska 0 - 2 Budućnost OFK Titograd 1 - 0 Grbalj

Morocco: Botola Pro CR Khemis Zemamra 1 - 2 Difaâ El Jadida

Netherlands: Eerste Divisie De Graafschap 1 - 1 Go Ahead Eagles Emmen 1 - 1 PSV Feyenoord 1 - 0 PEC Zwolle Twente 2 - 5 Ajax AZ 1 - 0 VVV Utrecht 0 - 1 RKC Waalwijk TEC 0 - 2 Koninklijke HFC

New Zealand: Premiership Hawke's Bay United 3 - 3 Eastern Suburbs AFC Hamilton Wanderers 2 - 4 Wellington Phoenix Res Team Wellington 2 - 1 Canterbury United Auckland City 2 - 1 Tasman United

Nigeria: NPFL Plateau United 0 - 0 Kano Pillars Akwa Starlets 1 - 0 Warri Wolves Rivers United 0 - 0 Abia Warriors Adamawa United 4 - 0 Katsina United Sunshine Stars 1 - 0 Akwa United Nasarawa United 0 - 1 Delta Force

Norway: 1. Division Start 1 - 0 KFUM Rosenborg 3 - 2 Ranheim Molde 4 - 2 Bodø / Glimt Brann 1 - 5 Viking Haugesund 4 - 1 Odd Kristiansund 1 - 2 Strømsgodset Tromsø 1 - 1 Stabæk Lillestrøm 0 - 0 Sarpsborg 08 Mjøndalen 1 - 0 Vålerenga

Paraguay: Division Profesional Cerro Porteño 1 - 3 Libertad Sportivo San Lorenzo 1 - 4 Olimpia Guaraní 0 - 1 Sol de América

Peru: Primera División Alianza Lima 1 - 0 Sporting Cristal

Poland: Ekstraklasa ŁKS Łódź 1 - 0 Cracovia Kraków Raków Częstochowa 2 - 1 Jagiellonia Białystok Wisła Kraków 0 - 1 Lechia Gdańsk Warta Poznań 3 - 0 Wigry Suwałki Chrobry Głogów 0 - 2 Miedź Legnica Odra Opole 0 - 0 Tychy 71 Radomiak Radom 2 - 0 Bełchatów

Portugal: Primeira Liga Gil Vicente 3 - 1 Sporting CP Tondela 0 - 1 Belenenses Vitória Setúbal 1 - 1 Vitoria Guimaraes

Romania: Liga I Hermannstadt 1 - 1 CFR Cluj Chindia Târgovişte 2 - 5 Academica Clinceni Dunărea Călăraşi 1 - 0 UTA Arad

Russia: Premier League Zenit 1 - 0 Spartak Moscow Lokomotiv Moscow 1 - 2 Dinamo Moscow

Scotland: Premiership Rangers 5 - 0 Hearts Ross County 1 - 4 Celtic

Serbia: Super Liga Mačva Šabac 0 - 2 Partizan Žilina 0 - 0 Slovan Bratislava

Slovenia: 1. SNL Bravo 1 - 2 Olimpija Domžale 2 - 1 Rudar Brda Dobrovo 1 - 0 Rogaška

South Africa: Cup TS Galaxy 1 - 0 Cape Umoya United Tshakhuma Madzivhadila 3 - 4 Uthongathi AmaZulu 0 - 0 Maritzburg United Chippa United 0 - 0 Baroka

South Korea: K League Classic Ulsan 1 - 4 Pohang Steelers Jeonbuk Motors 1 - 0 Gangwon Daegu 0 - 0 Seoul

Spain: La Liga Athletic Club 2 - 0 Granada Atletico Madrid 0 - 1 Barcelona Espanyol 2 - 4 Osasuna Getafe 4 - 0 Levante Sevilla 1 - 0 Leganes Granada II 2 - 3 Yeclano Recreativo Huelva 0 - 1 Badajoz Marbella 2 - 1 Sevilla II Linense 0 - 0 Cádiz II Sanluqueño 2 - 1 Algeciras Don Benito 0 - 1 Córdoba Merida 1 - 1 San Fernando CD UCAM Murcia 2 - 0 Talavera FC Cartagena 2 - 1 Villarrobledo Villarreal II 0 - 0 Badalona Prat 1 - 3 Gimnàstic Tarragona Ebro 1 - 1 Cornellà FC Andorra 1 - 0 Lleida Esportiu Barcelona II 2 - 1 Castellón Llagostera 1 - 1 Valencia II Hércules 0 - 0 Olot Atlético Baleares 6 - 1 Celta de Vigo II Ibiza 3 - 1 Melilla Sporting Gijón II 2 - 1 Las Rozas Racing Ferrol 1 - 2 Marino de Luanco Coruxo 2 - 0 Peña Deportiva Pontevedra 0 - 0 Langreo SS Reyes 1 - 2 Las Palmas II Internacional de Madrid 1 - 2 Rayo Majadahonda Burgos 0 - 3 Unionistas de Salamanca UD Logroñés 2 - 0 Guijuelo Athletic Club II 3 - 3 Izarra Real Unión 0 - 0 Leioa Tudelano 1 - 2 Haro Deportivo Salamanca UDS 1 - 2 Calahorra Real Valladolid II 1 - 0 Cultural Leonesa Elche 2 - 0 Racing Santander Extremadura UD 0 - 1 Las Palmas Fuenlabrada 1 - 0 Cádiz Lugo 0 - 0 Deportivo La Coruña Real Oviedo 2 - 1 Rayo Vallecano Alcoyano 2 - 0 Eldense Intercity 3 - 3 Alzira RC Catarroja 2 - 1 Elche II Saguntino 1 - 0 Jove Español Paterna 2 - 1 Hércules II Novelda 2 - 0 Acero UD Ourense 2 - 0 Estradense Polvorín 6 - 0 As Pontes Rápido Bouzas 1 - 0 Silva Deportivo La Coruña II 0 - 1 Villalbés Bergantiños 1 - 2 Arzúa Barco 3 - 2 Paiosaco Compostela 2 - 0 Arosa Alondras 4 - 0 Pontellas Arenteiro 0 - 1 Choco Tuilla 1 - 0 Praviano Llanes 1 - 0 Mosconia Lenense 2 - 2 Navarro Gijón Industrial 1 - 0 Siero Covadonga 2 - 2 Lealtad San Martín 1 - 0 Ceares Condal 0 - 0 Vallobín Colunga 1 - 2 L'Entregu Caudal 2 - 1 Urraca Real Avilés 1 - 3 Llanera Barquereño 4 - 1 Siete Villas Tropezón 3 - 0 Torina Vimenor 2 - 0 Selaya Real Sociedad III 1 - 0 Ariznabarra Beasain 1 - 1 San Ignacio Basconia 3 - 1 Lagun Onak Sestao River 0 - 1 Santurtzi Portugalete 1 - 0 Gernika Santutxu 2 - 2 Deusto L'Hospitalet 0 - 0 Sant Andreu Manresa 2 - 1 Banyoles San Cristobal 2 - 2 Europa Pobla Mafumet 0 - 1 Vilassar Mar Castelldefels 0 - 2 Cerdanyola del Vallès Horta 1 - 0 Sants Vilafranca 2 - 3 Santfeliuenc Peralada 1 - 2 Terrassa Reus Deportiu 0 - 3 Figueres San Fernando Henares 0 - 2 Naval Atlético Pinto 2 - 1 El Álamo Alcorcón II 4 - 1 Torrejón AD Parla 0 - 0 Villaverde-Boetticher Morata 0 - 2 RSD Alcalá Flat Earth 0 - 1 Trival Valderas Pozuelo Alarcón 0 - 1 Rayo Vallecano II Unión Adarve 3 - 4 Alcobendas Sport Carabanchel 0 - 2 Santa Ana Móstoles 3 - 3 Leganés II La Bañeza 3 - 0 La Virgen del Camino Atlético Tordesillas 1 - 0 Real Ávila Arandina 0 - 0 Numancia II Almazán 1 - 1 Becerril Campos Burgos Promesas 4 - 1 Real Burgos Bembibre 0 - 1 Zamora Gimnástica Segoviana 6 - 0 Cultural Leonesa II Cristo Atlético 2 - 1 Mirandés II Huétor Tájar 2 - 2 Linares Deportivo Málaga II 1 - 0 Vélez Mancha Real 0 - 0 Torreperogil Alhaurín 0 - 1 El Palo Atlético Porcuna 1 - 1 Huétor Vega Polideportivo Almería 1 - 3 Almería II El Ejido 0 - 0 Motril Antequera 0 - 2 Real Jaén Maracena 1 - 1 Loja Los Barrios 0 - 1 Arcos Utrera 1 - 0 San Roque Lepe Xerez 0 - 0 Puente Genil Lebrijana 2 - 0 Gerena Córdoba II 1 - 4 Pozoblanco Ceuta 7 - 0 Rota Conil 0 - 0 Antoniano Sevilla III 1 - 0 Xerez Deportivo Ciudad de Lucena 4 - 1 Coria CF Portmany 0 - 1 Santanyí Formentera 0 - 0 Manacor Santa Catalina Atlético 1 - 2 Collerense Mallorca II 1 - 1 Poblense Sóller 0 - 4 Ibiza Islas Pitiusas Constància 0 - 1 San Rafael La Cuadra 0 - 0 UD San Fernando Atlético Paso 4 - 0 Ibarra Tenerife II 4 - 1 Vera Buzanada 2 - 2 Mensajero Marino 1 - 0 Panadería Pulido EDMF Churra 0 - 1 Real Murcia II Plus Ultra 3 - 1 CAP Ciudad de Murcia Muleño 1 - 2 Los Garres Lorca Deportiva 1 - 0 Lorca SFC Minerva 1 - 2 Mazarrón FC UCAM Murcia II 1 - 0 Huércal Overa Aguilas 5 - 0 Olímpico Totana Llerenense 2 - 1 Valdivia Diocesano 1 - 1 Trujillo Villanovense 2 - 0 Arroyo Olivenza 3 - 3 Aceuchal Jerez 0 - 2 Extremadura UD II Azuaga 2 - 1 Fuente Cantos Miajadas 2 - 0 Montijo Cacereño 4 - 1 Plasencia CD Coria 3 - 1 Calamonte Murchante 0 - 0 Huarte Cirbonero 1 - 0 Baztán Varea 2 - 0 Oyonesa Calahorra II 1 - 0 Alberite UD Logroñés II 2 - 1 Alfaro La Calzada 2 - 2 Arnedo Casalarreina 6 - 1 Villegas Pradejón 2 - 3 Náxara Vianés 0 - 1 SD Logroñés Calasancio 1 - 1 Berceo Fraga 1 - 2 Almudévar San Juan Mozarrifar 1 - 1 CDJ Tamarite Villanueva CF 1 - 4 Calamocha Utebo 0 - 2 Illueca Binéfar 0 - 1 Teruel Atlético Monzón 1 - 1 Borja Sariñena 2 - 1 Tarazona Robres 1 - 3 Cuarte Belchite 97 0 - 1 Real Zaragoza II Barbastro 0 - 0 Valdefierro Manchego 1 - 1 Illescas Albacete II 1 - 1 Madridejos Calvo Sotelo 4 - 0 Conquense Socuéllamos 2 - 0 Azuqueca Quintanar 2 - 1 Almagro Spain La Solana 0 - 1 Tarancón Toledo 3 - 1 Atlético Ibañés

Switzerland: Challenge League Vaduz 4 - 2 Chiasso Basel 3 - 0 Young Boys Lugano 1 - 0 Servette Luzern 1 - 4 St. Gallen

Tunisia: Ligue 1 Monastir 2 - 0 Bizertin Hammam-Lif 1 - 2 Kairouan Stade Tunisien 1 - 1 Ben Guerdane

Turkey: 1. Lig Altay 1 - 1 Eskişehirspor Boluspor 2 - 2 Menemenspor Ümraniyespor 2 - 2 Akhisarspor Giresunspor 1 - 0 Adana Demirspor Kardemir Karabükspor 0 - 0 Ergene Velimeşespor Elazığspor 3 - 1 Vanspor FK Kahramanmaraşspor 1 - 2 BB Bodrumspor Tuzlaspor 1 - 1 Etimesgut Belediyespor Bandırmaspor 1 - 1 Ankara Demirspor Bayburt İÖİ 1 - 0 Eyüpspor Niğde Anadolu 0 - 2 Utaş Uşakspor Kırşehir Belediyespor 0 - 1 Sivas Belediyespor Kastamonuspor 0 - 1 Sakaryaspor Sancaktepe FK 1 - 0 Tarsus İdman Yurdu Hacettepe 1 - 0 Pendikspor İnegölspor 2 - 1 Afjet Afyonspor Kırklarelispor 0 - 0 Manisa FK Şanlıurfaspor 1 - 6 1922 Konyaspor Samsunspor 3 - 0 Sarıyer Zonguldak Kömürspor 3 - 0 Başkent Akademi Amed 3 - 2 Yeni Çorumspor Gaziantep FK 1 - 2 Denizlispor Trabzonspor 1 - 1 Galatasaray Istanbul Basaksehir 2 - 0 Antalyaspor

Ukraine: Premier League Mariupol' 1 - 1 Shakhtar Donetsk Olimpik Donetsk 1 - 3 Dynamo Kyiv Desna 2 - 0 Oleksandria

Venezuela: Primera División Caracas 1 - 1 Deportivo Táchira

powered by SoccerStats247

Read more...

The Motoring Clinic


Top 5 Topics