Soccer Match Results - 12/07/2019


Africa: CAF Champions League ZESCO United 1 - 2 TP Mazembe Platinum 0 - 3 Etoile du Sahel Petro de Luanda 1 - 1 USM Alger Wydad Casablanca 0 - 0 Mamelodi Sundowns Zamalek 2 - 0 1º de Agosto

Albania: Superliga Luftëtari Gjirokastër 0 - 2 Vllaznia Shkodër Tirana 1 - 3 Kukësi Bylis 2 - 1 Partizani Tirana

Algeria: Ligue 1 NA Hussein Dey 0 - 1 NC Magra Belouizdad 1 - 0 JSM Skikda USM Bel Abbès 3 - 1 MC Alger US Biskra 0 - 0 CA Bordj Bou Arreridj ES Sétif 4 - 0 Aïn M'lila

Angola: Girabola Sagrada Esperança 1 - 0 Recreativo da Caála Progresso 1 - 2 Interclube 1º de Maio 0 - 0 Recreativo do Libolo

Argentina: Federal A Tournament Defensores Belgrano VR 2 - 1 Juventud Unida G. Gimnasia Concepción 0 - 1 Sarmiento Resistencia Sportivo Belgrano 2 - 1 San Martín Formosa Unión Sunchales 4 - 2 Sportivo Las Parejas Crucero del Norte 2 - 2 Club Atlético Güemes Deportivo Maipú 0 - 1 Ferro Carril Oeste LP Villa Mitre 2 - 0 Sportivo Peñarol Camioneros RG 2 - 0 Estudiantes de San Luis Circulo Deportivo 2 - 1 Deportivo Madryn Juventud Unida Univ. 2 - 0 Olimpo Sportivo Desamparados 2 - 2 Huracán Las Heras Sol de Mayo 0 - 1 Sansinena UAI Urquiza 0 - 0 Almirante Brown Argentino Quilmes 3 - 1 Deportivo Armenio Acassuso 0 - 1 San Telmo Villa San Carlos 0 - 0 Flandria Huracán 0 - 2 Arsenal Independiente 0 - 1 Banfield Talleres de Córdoba 0 - 0 Unión Atlético Tucumán 2 - 2 Newell's Old Boys

Australia: A-League Wellington Phoenix 2 - 1 Western Sydney Wanderers Sydney 5 - 1 Brisbane Roar

Austria: Bundesliga Salzburg 5 - 1 Swarovski Tirol Wolfsberger AC 1 - 3 LASK Hartberg 3 - 2 St. Pölten

Belgium: First Division A Gent 2 - 0 Zulte-Waregem Cercle Brugge 1 - 2 Genk Mechelen 1 - 1 Kortrijk Sint-Truiden 1 - 2 Club Brugge Beerschot-Wilrijk 1 - 1 Excelsior Virton Lokeren 1 - 3 KSV Roeselare

Bolivia: LFPB Sport Boys 0 - 0 Nacional Potosí

Bosnia Herzegovina: Premier Liga Tuzla City 1 - 0 Siroki Brijeg Zeljeznicar 0 - 2 Velez Zvijezda '09 Brgule 1 - 1 Sarajevo Zrinjski 1 - 0 Radnik Bijeljina Mladost Doboj Kakanj 4 - 2 Celik

Bulgaria: First League Botev Plovdiv 3 - 1 Beroe Ludogorets 1 - 1 Cherno More Pomorie 0 - 0 Chernomorets Balchik Spartak Varna 0 - 4 Neftohimik Spartak Pleven 1 - 3 Hebar 1918 Lokomotiv Sofia 1929 2 - 3 CSKA 1948 Sofia

Colombia: Primera A América de Cali 2 - 0 Junior Boyacá Chicó 1 - 0 Cortuluá

Croatia: 1. HNL Inter Zaprešić 1 - 1 Hajduk Split Gorica 2 - 0 Slaven Koprivnica Hrvatski Dragovoljac 1 - 0 Solin Dubrava Zagreb 1 - 0 Croatia Zmijavci Cibalia 0 - 0 Sesvete Orijent 1919 0 - 2 Međimurje Čakovec Dugopolje 2 - 2 Kustošija

Cyprus: 1. Division Anorthosis 2 - 0 AEL Olympiakos Nicosia 2 - 0 APOEL

Czech Republic: Czech Liga Teplice 2 - 1 Zlín Slovácko 2 - 1 Viktoria Plzen Opava 1 - 2 Jablonec

Ecuador: Liga Pro Macará 1 - 1 Delfin

England: Championship Blackburn Rovers 1 - 0 Derby County Cardiff City 3 - 2 Barnsley Fulham 1 - 2 Bristol City Huddersfield Town 0 - 2 Leeds United Hull City 2 - 1 Stoke City Luton Town 2 - 1 Wigan Athletic Middlesbrough 1 - 0 Charlton Athletic Queens Park Rangers 2 - 0 Preston North End Reading 2 - 3 Birmingham City Sheffield Wednesday 2 - 1 Brentford Barnet 2 - 1 Fylde Barrow 1 - 0 Aldershot Town Chesterfield 1 - 2 Bromley Dagenham & Redbridge 1 - 2 Maidenhead United Dover Athletic 0 - 2 Boreham Wood Eastleigh 1 - 1 Ebbsfleet United Harrogate Town 2 - 1 Torquay United Notts County 1 - 1 Sutton United Stockport County 4 - 2 Chorley Woking 2 - 1 Hartlepool United Wrexham 2 - 0 Solihull Moors Yeovil Town 2 - 0 Halifax Town Blackpool 3 - 1 Fleetwood Town Bolton Wanderers 2 - 2 AFC Wimbledon Bristol Rovers 4 - 2 Southend United Burton Albion 0 - 2 Lincoln City Coventry City 1 - 1 Ipswich Town Doncaster Rovers 1 - 1 Milton Keynes Dons Gillingham 1 - 0 Sunderland Oxford United 0 - 0 Shrewsbury Town Portsmouth 2 - 2 Peterborough United Rotherham United 0 - 1 Rochdale Tranmere Rovers 1 - 1 Accrington Stanley Bradford City 1 - 0 Newport County Cambridge United 1 - 0 Plymouth Argyle Colchester United 1 - 0 Salford City Exeter City 3 - 2 Northampton Town Forest Green Rovers 0 - 2 Scunthorpe United Grimsby Town 0 - 3 Swindon Town Mansfield Town 0 - 3 Cheltenham Town Morecambe 1 - 1 Carlisle United Oldham Athletic 1 - 1 Leyton Orient Port Vale 0 - 1 Walsall Stevenage 0 - 0 Crawley Town AFC Bournemouth 0 - 3 Liverpool Everton 3 - 1 Chelsea Manchester City 1 - 2 Manchester United Tottenham Hotspur 5 - 0 Burnley Watford 0 - 0 Crystal Palace

France: Coupe de France Vandouvre 2 - 3 Red Star Raon l'Etape 6 - 2 Boulay Hombourg-Haut 2 - 1 Auxerre Mulhouse 2 - 3 Épinal Montceau 3 - 0 Besançon Fréjus St-Raphaël 1 - 1 Olympique d'Alès Limonest 2 - 1 Villefranche Grasse 1 - 2 Athlético Marseille Chilly 0 - 1 Fabrègues Cote Chaude 0 - 1 Le Puy Foot Annecy 1 - 2 Chambly 4 Rivières 70 0 - 2 Bourg-en-Bresse Stade Poitevin 1 - 3 Rodez Marssac SRDT 1 - 4 Pau Cournon 0 - 2 Niort Sablé 2 - 0 Concarneau Rouen 1 - 0 Orléans Gonfreville 5 - 2 Créteil C' Chartres 0 - 1 Caen Prix-lès-Mézières 3 - 1 Quevilly Rouen Angoulême 5 - 1 Saint-Flour Bergerac 0 - 0 Trélissac Aviron Bayonnais 4 - 1 Vendée Fontenay Challans 1 - 1 Colomiers Tours 2 - 1 Club Franciscain Châteaubriant 0 - 0 Stade Briochin Guichen 2 - 1 Le Rheu Stade Plabennec 0 - 2 Granville St-Pryvé St-Hilaire 6 - 0 Saint-Georges Olympique St Quentin 1 - 3 Grande-Synthe Stade Pontivy 0 - 1 Lorient Croix Football IC 0 - 1 Entente SSG Nice 4 - 1 Metz Montpellier 1 - 3 PSG Rennes 2 - 1 Angers SCO Strasbourg 4 - 2 Toulouse Monaco 3 - 0 Amiens SC

Germany: 2. Bundesliga Hannover 96 3 - 2 Erzgebirge Aue Holstein Kiel 2 - 4 Osnabrück Greuther Fürth 3 - 1 Bochum Uerdingen 4 - 1 Hansa Rostock Würzburger Kickers 3 - 1 Viktoria Köln Kaiserslautern 1 - 0 Hallescher FC Carl Zeiss Jena 0 - 3 Unterhaching 1860 München 1 - 1 Sonnenhof Großaspach Magdeburg 0 - 2 Ingolstadt Borussia Dortmund 5 - 0 Fortuna Dusseldorf RB Leipzig 3 - 1 Hoffenheim Bayer Leverkusen 2 - 1 Schalke 04 Borussia M'gladbach 2 - 1 Bayern Munich Freiburg 1 - 0 Wolfsburg Augsburg 2 - 1 Mainz 05 Hessen Kassel 6 - 1 Bad Vilbel Barockstadt Fulda-Lehn. 5 - 0 Rot-Weiß Walldorf Baunatal 0 - 1 Hessen Dreieich Dietkirchen 2 - 3 Waldgirmes Viktoria Griesheim 4 - 1 Neuhof Dassendorf 2 - 0 Barmbek-Uhlenhorst Paloma 1 - 2 Niendorfer TSV HSC BW Schwalbe Tündern 3 - 0 TB Uphusen Spelle-Venhaus 5 - 1 FT Braunschweig Germania Egestorf 3 - 1 Atlas Delmenhorst Lupo-Martini 0 - 4 Borussia Hildesheim Tennis Borussia 4 - 1 Pampow Ludwigsfelde 1 - 4 Staaken Blau-Weiß 90 Berlin 4 - 0 Torgelower SV Greif Villingen 0 - 2 Göppinger SV Stuttgarter Kickers 3 - 0 Ravensburg Spfr. Dorfmerkingen 1 - 1 Neckarsulmer SU SGV Freiberg 1 - 2 Linx Oberachern 2 - 1 Reutlingen Ilshofen 2 - 0 Rielasingen-Arlen Sandhausen II 0 - 4 Bissingen Oberlausitz Neugersdorf 1 - 2 Union Sandersdorf Luckenwalde 1 - 3 Krieschow Blumenthaler SV 2 - 3 Schwachhausen Brinkumer SV 3 - 2 Oberneuland Borgfeld 0 - 8 Bremer SV Geestemünde 7 - 1 Aumund-Vegesack Homberg 0 - 2 Bergisch Gladbach Rödinghausen 4 - 1 Borussia M'gladbach II Rot-Weiß Oberhausen 1 - 0 Schalke 04 II Alemannia Aachen 1 - 2 Wuppertaler SV Hannover 96 II 2 - 1 Heider SV Weiche Flensburg 2 - 1 VfB Oldenburg Holstein Kiel II 1 - 2 Eintracht Norderstedt LSK Hansa 0 - 1 Drochtersen / Assel Bahlinger SC 0 - 1 Hoffenheim II Saarbrücken 7 - 0 TuS RW Koblenz Teutonia WS 1 - 1 Pirmasens Ulm 2 - 0 Homburg Astoria Walldorf 4 - 0 Balingen Mainz 05 II 2 - 1 FSV Frankfurt Bischofswerdaer FV 1 - 1 BAK '07 Altglienicke 0 - 3 Energie Cottbus

Greece: Football League Kalamata 0 - 1 Trikala AEK Athens 5 - 0 Panionios Panaitolikos 0 - 3 Olympiakos Piraeus PAOK 2 - 0 Xanthi

Hungary: NB I Debrecen 1 - 1 Honvéd Újpest 1 - 0 Várda SE Fehérvár 0 - 2 Paksi SE Mezőkövesd-Zsóry 0 - 1 Diósgyőr Zalaegerszegi TE 2 - 0 Kaposvári Rákóczi

India: I-League Punjab 1 - 1 East Bengal NorthEast United 0 - 3 ATK

Indonesia: Liga 1 PSS Sleman 0 - 0 Persib Persela 3 - 1 PSM

Italy: Serie A Atalanta 3 - 2 Hellas Verona Lazio 3 - 1 Juventus Udinese 1 - 1 Napoli Chievo 1 - 0 Cremonese Cittadella 4 - 3 Salernitana Empoli 2 - 1 Ascoli Pescara 2 - 2 Venezia Spezia 2 - 0 Livorno Pianese 1 - 2 Pontedera Pro Vercelli 0 - 0 Pistoiese Robur Siena 1 - 0 Como Cesena 0 - 4 Fano Paganese 1 - 1 Catanzaro Brindisi 1 - 0 Agropoli Taranto 0 - 1 Nocerina

Japan: J1 League Consadole Sapporo 1 - 2 Kawasaki Frontale Urawa Reds 2 - 3 Gamba Osaka Yokohama F. Marinos 3 - 0 Tokyo Matsumoto Yamaga 1 - 1 Shonan Bellmare Shimizu S-Pulse 1 - 0 Sagan Tosu Nagoya Grampus 0 - 1 Kashima Antlers Vissel Kobe 4 - 1 Júbilo Iwata Sanfrecce Hiroshima 1 - 0 Vegalta Sendai Oita Trinita 0 - 2 Cerezo Osaka

Kenya: KPL Chemelil 1 - 2 Western Stima Nzoia Sugar 1 - 2 Homeboyz

Macedonia: First League Sileks 3 - 1 Akademija Pandev

Malawi: Super League Civil Sporting 2 - 1 Mlatho Mponela Moyale Barracks 0 - 1 Mzuni

Mexico: Ascenso MX Alebrijes de Oaxaca 2 - 2 Atlético Zacatepec

Morocco: Botola Pro FUS Rabat 1 - 0 Moghreb Tétouan Rapide Oued Zem 3 - 1 Olympic Safi

Netherlands: Eredivisie PEC Zwolle 0 - 3 AZ ADO Den Haag 0 - 0 Twente PSV 5 - 0 Fortuna Sittard VVV 2 - 0 Emmen ASWH 0 - 4 HHC IJsselmeervogels 4 - 2 Noordwijk Volendam II 5 - 0 Jong Sparta Kozakken Boys 4 - 2 GVVV Quick Boys 1 - 1 Excelsior Maassluis Rijnsburgse Boys 1 - 0 TEC Koninklijke HFC 1 - 1 Katwijk AFC 0 - 1 Scheveningen De Treffers 4 - 0 Spakenburg

New Zealand: Premiership Southern United 2 - 2 Hawke's Bay United

Northern Ireland: Championship 1 Knockbreda 1 - 4 Ballinamallard United Queen's University 5 - 2 H&W Welders Ballyclare Comrades 0 - 1 Dundela Loughgall 1 - 0 Newry City AFC Portadown 2 - 1 Ards Carrick Rangers 3 - 0 Institute Coleraine 2 - 2 Glentoran Crusaders 0 - 1 Ballymena United Dungannon Swifts 3 - 1 Warrenpoint Town Glenavon 1 - 3 Larne Linfield 1 - 0 Cliftonville

Poland: Ekstraklasa Jagiellonia Białystok 0 - 1 Zagłębie Lubin Lech Poznań 2 - 0 ŁKS Łódź Lechia Gdańsk 2 - 0 Wisła Płock

Portugal: Primeira Liga Famalicão 2 - 3 Tondela Desportivo Aves 1 - 0 Sporting Braga Marítimo 2 - 2 Santa Clara

Romania: Liga I Hermannstadt 4 - 2 Dinamo Bucureşti Chindia Târgovişte 2 - 1 Politehnica Iași Dunărea Călăraşi 1 - 1 Farul Constanţa 1920 Metaloglobus 3 - 0 Csikszereda SCM Gloria Buzău 3 - 3 Ripensia Timişoara CSM Reşiţa 0 - 1 Mioveni ASU Poli Timişoara 1 - 0 Pandurii Târgu Jiu Concordia Chiajna 1 - 3 Rapid

Russia: Premier League Krasnodar 1 - 1 CSKA Moscow Tambov 3 - 0 Orenburg Akhmat Grozny 0 - 1 Ufa

Scotland: Championship Arbroath 1 - 1 Dundee Dundee United 2 - 1 Alloa Athletic Dunfermline Athletic 3 - 1 Greenock Morton Inverness CT 2 - 0 Ayr United Queen of the South 1 - 2 Partick Thistle Clyde 0 - 0 Forfar Athletic Dumbarton 0 - 2 Montrose East Fife 0 - 0 Falkirk Peterhead 3 - 0 Stranraer Raith Rovers 1 - 0 Airdrieonians Albion Rovers 2 - 0 Queen's Park Cowdenbeath 0 - 0 Elgin City Edinburgh City 2 - 1 Cove Rangers Stenhousemuir 1 - 2 Annan Athletic Stirling Albion 2 - 4 Brechin City Hamilton Academical 0 - 1 St. Mirren Hibernian 3 - 0 Aberdeen Livingston 3 - 0 Kilmarnock Motherwell 1 - 0 Hearts

Serbia: Prva Liga Novi Pazar 3 - 1 Smederevo 1924 Zlatibor Čajetina 0 - 0 Radnički Kragujevac Crvena Zvezda 3 - 1 Spartak Subotica Zemplín Michalovce 2 - 0 Spartak Trnava Ružomberok 0 - 0 Zlaté Moravce Nitra 1 - 1 Trenčín Slovan Bratislava 2 - 0 DAC Pohronie 2 - 1 Sereď

South Africa: PSL Black Leopards 0 - 0 AmaZulu Cape Town City 0 - 1 Chippa United Kaizer Chiefs 5 - 3 Bloemfontein Celtic Baroka 2 - 2 Orlando Pirates

Spain: La Liga Barcelona 5 - 2 Mallorca Granada 3 - 0 Deportivo Alavés Levante 2 - 4 Valencia Real Madrid 2 - 0 Espanyol Sevilla II 1 - 3 Recreativo Huelva Cornellà 2 - 0 Sabadell Real Madrid II 2 - 2 Internacional de Madrid Real Sociedad II 4 - 2 Amorebieta Guijuelo 3 - 0 Burgos Almería 3 - 1 Mirandés Huesca 0 - 2 Rayo Vallecano Sporting Gijón 1 - 0 Ponferradina La Granja 1 - 0 Bembibre

Switzerland: Challenge League Chiasso 0 - 1 Grasshopper Kriens 2 - 1 Wil Neuchâtel Xamax 1 - 1 Lugano Young Boys 1 - 0 Luzern

Tunisia: Ligue 1 Bizertin 1 - 1 Métlaoui Ben Guerdane 0 - 0 Club Africain

Turkey: 1. Lig Akhisarspor 4 - 3 İstanbulspor Fatih Karagümrük 0 - 0 Balıkesirspor Hatayspor 3 - 0 Boluspor Başkent Akademi 3 - 0 Hacettepe Yeni Malatyaspor 1 - 3 Sivasspor Galatasaray 1 - 0 Alanyaspor Ankaragücü 1 - 3 Göztepe

Ukraine: Premier League Kolos Kovalivka 4 - 0 Dnipro-1 Oleksandria 3 - 0 Vorskla

Wales: Feeder Leagues Bangor City 1 - 0 Llanfair United Llangefni Town 0 - 3 Llanrhaeadr Gresford Athletic 1 - 2 Conwy Borough Llantwit Major 1 - 2 Cwmbran Celtic Swansea University 3 - 0 Cambrian & Clydach Penrhyncoch 1 - 2 Prestatyn Town Afan Lido 5 - 1 Llandudno The New Saints 9 - 0 Mold Alexandra Barry Town United 0 - 1 Newtown Cardiff MU 1 - 0 Pontypridd Town AFC Aberystwyth Town 2 - 1 Ruthin Town Cefn Druids 2 - 0 Guilsfield Abertillery Bluebirds 0 - 3 Connah's Quay Goytre United 0 - 4 Caernarfon Town Flint Town United 2 - 0 Bala Town Pontardawe Town 3 - 1 Buckley Town Rhyl 2 - 0 STM Sports

powered by SoccerStats247

Read more...

The Motoring Clinic


Top 5 Topics